Img 2800

Tatuaż na głowie, twarzy, szyi

04 kwietnia, 2024

Mijają lata, a dziarki cieszą się coraz większą popularnością oraz akceptacją wsród społeczeństwa. Pamiętamy jak niespełna 8 lat temu otwieraliśmy studio i nie wszyscy w tamtym czasie przychylnie patrzyli na osoby z tatuażami. Jeszcze wtedy można było odczuć krzywe spojrzenia w tramwaju, czy w kolejce do sklepu, a nawet usłyszeć jakiś nie do końca sympatyczny komentarz. Zdarzało się nawet, że osoby starające się, o niektóre stanowiska pracy, ukrywali swoje dziary. Dzisiaj na szczęście to rzadkość albo wyjątek. Nikogo już nie dziwią wytatuowane osoby, wiek tutaj też już nie ma znaczenia. Dolna granica to 18 lat, ale ta górna, naszym zdaniem, już nie istnieje. 

Tatuaże na głowie, twarzy, szyi – czy bez problemu można go wykonać?

No dobra, tatuaż tatuażem, ale czy ma znaczenie w jakim miejscu go wykonujemy? Jak to jest z tymi wzorami na głowie, szyi, czy twarzy? Czy bez problemu wszędzie można je wykonać? Zacznijmy od początku. Przy omawianiu dziarek wykonanych w tych miejscach trzeba poruszyć dwa aspekty. Pierwszy to moralno-estetyczny, drugi to techniczny.

Skupmy się na tym pierwszym i od razu rozwiejmy, że nie chodzi nam o to, czy moralnym jest noszenie dziarek w tak wyeksponowanych miejscach. Wykonując tatuaże, studio oraz artysta bierze na siebie pewną odpowiedzialność.W naszym studio obsługujemy tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Każdorazowo pytamy o wiek jeśli występuje taka wątpliwość. Dodatkowo jeśli dostajemy zapytanie o tatuaż na przykład na twarzy, to zawsze przeprowadzamy wywiad – niezależnie ile taka osoba ma lat. Zadajemy pytanie, czy to jej pierwszy tatuaż, czy na pewno w tym miejscu oraz, czy liczy się z konsekwencjami, bo jak wiadomo gumką tego nie zmyjemy. Jeśli człowiek jest dojrzały i po rozmowie okazuje się świadomy swojej decyzji, a nie na przykład przegrał zakład, to nie mamy kłopotu, żeby dziarkę w tym miejscu wykonać. Natomiast wyobraźcie sobie teraz taką sytuację. Przychodzi do nas chłopak, który ledwo skończył 18 lat. Z punktu widzenia prawnego na luzie może zrobić sobie tatuaż na twarzy. Dodatkowo jest to jego pierwszy. I teraz pomyślcie, że ten sam dzieciak wraca do domu i pokazuje się swoim rodzicom – bo pewnie nadal z nimi mieszka i oni go utrzymują. Domyślacie się do kogo będą mieli pretensje poza swoim synem? A teraz wyobraźcie sobie, że ten chłopak to Wasze dziecko, które myślało, że będzie fajniejsze w oczach znajomych… Właśnie dlatego tak ważna jest ta odpowiedzialność, o której wspomnieliśmy na początku. To właśnie jest ten moralny aspekt. I uwierzcie, że kilkanaście razy w roku zdarza nam się odmówić właśnie wykonania takiego tatuażu bardzo młodym ludziom, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z konsekwencji. Jest to dla nas bardzo ważna sprawa i mocno trzymamy się tej zasady.

Miecz Img 8895 Img 2801 Img 2799

No dobra, to przejdźmy do drugiego aspektu jakim jest technika i doświadczenie. Jeśli zdecydujecie się na tatuaż na twarzy, szyi lub głowie to upewnijcie się, że tatuator, do którego się zapisaliście miał już kiedykolwiek okazję wykonać dziarki w tych miejscach. Wymaga to trochę większego doświadczenia i właśnie świadomości co można, a czego nie. Warto wtedy zrobić taki tatuaż u kogoś z większym skillem, kto odpowiednio doradzi oraz nie zadrży mu ręka. Nie bójcie się pytać, w końcu to Wy wydajecie pieniądze na usługę i macie możliwość wybrać najlepsze studio.

Img 2800 Img 0819 Image 67149569 Img 1149

Czekamy na Wasze wiadomości lub odwiedziny na konsultacjach. Jesteśmy po to, aby doradzić, pomóc i wykonać Wasz wymarzony tatuaż. Piszcie śmiało albo wpadajcie na kawę, omówić Wasze pomysły na żywo. Dajcie znać o czym chcielibyście przeczytać w kolejnych artykułach. 

napisz do nas

Wróć do bloga

Polecane

27.12.2022

Tatuaże handpoke

Tatuaże wykonywane metodą handpoke to swego rodzaju powrót do korzeni. Jest to technika dzięki, której tatuaż wykonujemy bez użycia maszynki, tylko za pomocą igły i tuszu. Dostajemy sporo zapytań o tego rodzaju dziarki. Jak wykonuje się tatuaże hanpokiem? Czy zajmujemy...

Czytaj dalej