Img 20220906 113448

Cover, czyli zakrywanie lub poprawianie starych tatuaży

06 września, 2022

Bardzo często pytacie nas, czy zakrywamy lub poprawiamy stare tatuaże. Właściwie codziennie dostajemy zapytanie w tym temacie. Postanowiliśmy wyjść na przeciw i napisać o tym kilka słów.

Na początek chcielibyśmy wyjaśnić co kryje się pod pojęciem COVER. Jest to nic innego jak zakrycie lub poprawienie starego, niechcianego tatuażu. Każdy z nas był młody i popełniał różne błędy.. Bardzo popularne wśród tych błędów są nieprzemyślane tatuaże. To z nimi najczęściej przychodzicie do nas w celu poprawy/zakrycia. Ale spokojnie, nie tylko tzw. „błędy młodości” są obiektem coverowego rzemiosła. Wielu z Was przychodzi również z bardzo starymi tatuażami, robionymi na przykład 30 lat wcześniej, kiedy to technika i styl był zgoła odmienny od teraźniejszego. Zdarza się również, że sporo osób odwiedza nas, ponieważ niestety natrafiło na niewłaściwe studio, czy artystę. Dlatego na każdym kroku powtarzamy, że zanim zdecydujecie się na wykonanie tatuażu, zróbcie mocny research kto i gdzie będzie wykonywał Waszą dziarkę.

Przejdźmy jednak do najważniejszego pytania.

Czy każdy tatuaż da się zakryć lub poprawić

I tu mamy już bardziej złożony temat. Dostajemy sporo zdjęć różnych „dzieł”, które chcecie, żebyśmy poprawili lub zakryli. Bardzo
często wraz ze zdjęciem obiektu do zakrycia, podsyłacie nam również fotkę tego, czym mielibyśmy go zakryć.. Zatem od początku wyjaśnimy Wam jak wygląda proces wykonania coverów i jak należy się do niego zabrać. Przeczytajcie do końca ten artykuł, ponieważ mocno pomoże Wam zrozumieć co się z czym je i oszczędzi Waszego oraz naszego czasu. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy na naszym przykładzie.

Img 5261No to działamy! Po pierwsze piszecie do studia z zapytaniem o cover. Najważniejsze informacje dla nas to:
– dobre zdjęcia tego co macie obecnie,
– mniej więcej jaki rozmiar ma Wasz obecny tatuaż,
– jak dawno był robiony oraz w jakim miejscu na ciele jest usytuowany,
– informacje, czy mamy go zakryć, czy poprawić
– jeśli macie pomysł to również zdjęcia referencyjnego tego co chcielibyście uzyskać
– jeśli jednak nie macie pomysłu to nie ma kłopotu, wspólnie coś zaradzimy!

Co dalej? Otrzymujemy taką wiadomość, weryfikujemy informacje, zadajemy ewentualne pytanie (jeśli są potrzebne) i robimy burzę mózgów. Bardzo istotny jest fakt, iż nie każdy tatuaż da się zakryć lub poprawić. Z reguły jeśli do „przerobienia” jest jakiś napis albo mały graficzny tatuaż to nie ma kłopotu, jest to dość prosty temat do wykonania. Schody zaczynają się, gdy praca jest duża lub jest w niej sporo koloru, czerni, tusz jest grubo i głęboko wbity. Wtedy najczęściej zapraszamy Was na konsultacje, żeby zobaczyć na żywo to co posiadacie, ponieważ nie zawsze po zdjęciach da się ocenić faktyczny stan obecnej dziarki i łatwiej na żywo wykoncypować co z nią zrobić.

Konsultacje są BEZPŁATNE i w trakcie ich trwania objaśniamy co i dlaczego oraz proponujemy co możemy zrobić lub tłumaczymy czego nie da się zrobić. Zdarza się, że tatuaż jest tak mocno wbity i skomplikowany, że wysyłamy Was na laser celem rozjaśnienia jakiegoś elementu lub całości. Natomiast spokojnie, zdajemy sobie sprawę, że to dodatkowe koszty i najpierw staramy się, aby obeszło się bez tego zabiegu. W trakcie spotkania z Wami wspólnie ustalamy możliwości i wstępny zarys nowego tatuażu. Ustalamy koszty całego zabiegu i jeśli to co zaproponujemy jest dla Was odpowiednie, ustalamy termin i widzimy się na wykonaniu coveru.

Img 20220502 190506 Img 20220405 183154 (1) Img 20220426 182515 Img 6477

Czy zdarza się odmówić wykonania coveru?

Zdecydowanie tak! Przede wszystkim nic na siłę. Jeśli uważamy, że nie jesteśmy w stanie czegoś poprawić to nie bierzemy się za to. Nie zależy nam, żeby skasować klienta za pracę, z której ani my, ani przede wszystkim klient będzie niezadowolony.
Podobnie dzieje się jeśli wspólnie stwierdzimy, że nasze wizje się rozmijają. Jeśli nie jesteście czegoś pewni, nie upieramy się nad naszym pomysłem. To Wy będziecie nosić tatuaż przez resztę życia, więc to Wam musi się on podobać.

Reasumując, cover to dość skomplikowany proces, ale jeśli traficie na odpowiednie studio i artystę to można przejść przez niego dość łagodnie. Pamiętajcie, aby sprawdzać gdzie będziecie robili swój tatuaż, przeglądajcie prace artystów oraz sprawdzajcie opinie na temat tatuażowych miejscówek.

 

Napisz do nas!

 

 

Wróć do bloga

Polecane