Zrzut Ekranu 2023 05 29 O 12.05.06

Ile kosztuje tatuaż?

29 maja, 2023

Ile kosztuje tatuaż i dlaczego tak drogo?

To bardzo często zadawane pytanie w internecie i nie tylko. Wielu z Was zastanawia się dlaczego tatuaż tyle kosztuje i dlaczego. My postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie. W tym wpisie wytłumaczymy co wpływa na koszty i dlaczego często nie da się jednoznacznie określić ceny za dziarkę, tak jak każdego innego produktu.

No to od początku. Dostajemy od Was sporo wiadomości, które najcześciej kończą się pytanie „ile będzie kosztował mój tatuaż?”. I nie ma w tym nic złego, to normalne pytanie. Przecież jak idziecie do sklepu odzieżowego to pytacie ile kosztuje kurtka, czy spodnie, bo chcecie wiedzieć ile będziecie musieli za nie zapłacić. Należy jednak pamiętać, że tatuaże to taka forma towaru, która różni się od siebie za każdym razem, dlatego praktycznie za każdym razem kosztuje inaczej. Warto jednak wiedzieć jakie czynniki mają wpływ na wysokość tych kosztów.

Co wpływa na koszt tatuażu?

Jest kilka głównych czynników, które wpływają na koszty tatuażu:

  • wielkość,
  • umiejscowienie,
  • motyw i stopień skomplikowania projektu,
  • kolor, czy nie,
  • materiały.

No to lecimy po kolei.
Wielkość to jeden z ważnych czynników, który wpływa na cenę. Dużo więcej czasu i pracy musimy poświęcić na tatuaż, który będzie miał 25 cm, niż na taki, który tych centymetrów będzie miał przykładowo 10. Jednym zdaniem im tatuaż większy, tym zwykle będzie więcej kosztował.

Umiejscowienie również ma znaczący wpływ na cenę Waszej wymarzonej dziarki. Są miejsca, które tatuuje się łatwiej ze względu na powierzchnię i anatomię człowieka. Należą do nich np. przedramię, łydka, udo, plecy, ramię. Są jednak też takie, które tatuuje się trudniej, np. szyja, pachwiny, dłoń, głowa twarz, żebra, brzuch. Zwykle tam tatuowanie boli bardziej, wymaga więcej przerw, kolejnej sesji na tzw. dobicie. Przez te czynniki czas pracy się wydłuża i wymaga większego doświadczenia od tatuatora.

Motyw, tutaj dużo zależy od Was. Im projekt jest bardziej skomplikowany, im więcej zawiera detalu tym zwykle musi być większy.
Wtedy czas wykonania wydłuża się, co wpływa na cenę. Zdarza się też tak, że mniejsze projekty zawierają dużą ilość szczegółów, które sprawiają, że tatuaż będzie robiony dłużej. Wtedy może dojść do sytuacji, w której za mniejszy skomplikowany tatuaż zapłacicie więcej i niż za jeden większy motyw, który nie będzie wymagał od nas, aż tyle pracy.

Często zastanawiacie się, czy jeśli zrobicie sobie tatuaż kolorowy to on będzie droższy niż tatuaż czarno-szary. To zależy. Generalnie nie doliczamy za kolor. Wpływ na cenę ma bardziej czas pracy, który musimy poświęcić, żeby ten kolorowy tatuaż mógł powstać. Jeśli dziarka będzie wymagała użycia sporo kolorów to na pewno sesja będzie dłuższa niż przy tatuażu czarno-szarym.

Ostatnia rzecz to materiały. Tu sprawa jest prosta. Aby coś wyprodukować musimy skorzystać z wielu komponentów. W naszym przypadku są to między innymi farby, rękawiczki, środki do dezynfekcji, środki opatrunkowe, igły i wszelkiego rodzaju tattoo supplys, które wykorzystujemy, aby Wasz tatuaż mógł powstać. Do tego dochodzą poboczne koszty jak prąd, czynsz, koszty utrzymania. Tatuaż tak jak inne produkty nie jest odporny na rynek, wraz ze wzrostem cen wszystkiego na świecie, dziarki również kosztują więcej.

To wszystko brzmi troszkę strasznie, ale nie martwcie się. Zawsze podczas umawiania na sesję zadajemy wszelkie niezbędne pytania i podajemy przybliżoną cenę. Zwykle są to jakieś „widełki cenowe”. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że często umawiamy się na coś mailowo lub za pomocą SM, ale w momencie przyjścia na sesje dokonujemy wspólnie różnych zmian. Przymierzamy projekt na Waszej skórze i okazuje się, że lepiej zrobić go większego lub mniejszego, ponieważ będzie po prostu lepiej wyglądał na Waszym ciele. Natomiast wszystko zawsze szczegółowo konsultujemy i nie robimy niczego bez Waszej zgody. Jeśli okazuje się, że coś będzie droższe to informujemy Was o tym przed wykonaniem tatuażu, a Wy decydujecie , czy zgadzacie się, czy jednak nie.
Pamiętajcie, że to Wy będziecie nosić dziarkę przez resztę życia dlatego tak ważne dla nas jest to, abyście byli świadomi i zadowoleni z tego co powstanie na Waszej skórze.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwikłać zagadkę cen tatuaży. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań, zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji. W każdej chwili możecie do nas zadzwonić lub napisać. Dobrego dnia!

Napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane