2022 07 17 14.39.58

Jak prawidłowo dbać o tatuaż podczas wakacji

22 czerwca, 2023

Img 6298Słońce i upały za oknem, czyli wakacje pełną parą! To wspaniała wiadomość dla naszych wakacyjnych planów, weekendowych wypadów, czy posiadówek na działce przy Aperolku. Natomiast troszkę mniej dobra dla naszych tatuaży, ponieważ dziarki i promienie słoneczne nie do końca się lubią. Ale spokojnie, to nie jest tak, że jak robi się ciepło to od razu trzeba rezygnować ze swoich tatuażowych marzeń. Przeczytajcie ten wpis do końca, a dowiecie się jak zadbać o Wasze dziarki podczas lata.

Po pierwsze jest jedna elementarna zasada, o której należy pamiętać zawsze! O tatuaże trzeba dbać niezależnie, czy słońce, czy deszcz, lato, czy zima. Trzeba dbać o nie zawsze, obojętnie, czy tatuaż jest świeżo wykonany lub ma już kilka tygodni, miesięcy, czy lat. Nie zapominajcie o tym!

 

Jak słońce wpływa na tatuaż?

Jak napisaliśmy powyżej, słońce i dziarki nie są najlepszymi przyjaciółmi. Promienie słoneczne, na które jesteśmy narażeni cały czas sprawiają, że tatuaże tracą swój kolor, delikatnie bledną, są po prostu mniej wyraziste. Dlatego o tatuaże należy dbać cały czas! Poniżej kilka pro tipów dzięki, którym utrzymacie swoje dziarki jak najdłużej w dobrej kondycji.

Używaj kremów z filtrem UV najlepiej SPF50

Jest to jeden z najprostszych sposobów, aby uchronić swój tatuaż przed działaniami promieni słonecznych. W dzisiejszych czasach na rynku jest masa dobrych kremów, które nie brudzą, są wodoodporne i nie sprawiają wrażenia, że mamy na swojej skórze smalec. Dlatego pamiętaj, aby przed każdym wyjście na słońce zastosować filtr bez pośrednio na swoją dziarkę (nie mówimy tutaj o świeżym tatuażu).

Staraj się zakrywać swoje dziarki częściami garderoby

To równie ważna zasada, aby podczas dużego nasłonecznienia starać się zakrywać swoje tatuaże np. długim rękawem, dłuższymi skarpetkami, czy na przykład jakąś chustką. Pomoże to uchronić Wasze dziary przed blaknięciem i utratą koloru. Oczywiście wiemy, że lato to wysoka temperatura i ciężko biega się po ulicy w bluzie. Na szczęście rynek ewoluował i przygotował dla nas sporo rozwiązań jakim są na przykład rękawy, które zakładasz na dworze, a wchodząc gdzieś do środka spokojnie ściągacz i chowasz do torby, plecaka, czy kieszeni.

2022 06 24 14.54.53 1Woda, plaża, inne czynniki zewnętrzne

Było o tatuażach, które są już z nami od jakiegoś czasu, to teraz skupmy się troszkę na tych, które dopiero co zrobiliśmy. Jeśli jesteście świeżo po zrobieniu swojej wymarzonej dziarki to unikajcie basenów, kapieli w morzu, wylegiwaniu się na plany, czy chodzeniu na siłownię. Tatuaż to nic innego jak otwarta rana, a te wszystkie miejsca to siedlisko bakterii, które nie sprzyjają gojeniu. Mogą też doprowadzić do zakażenia, zdarza się, że powstają obrzęki, a dziarka ślimaczy się i nie chce się wygoić.
Zasada jest prosta, jeśli posiadacie świeży tatuaż to:
– unikaj długich kąpieli i moczenia tatuaży, korzystaj z szybkich pryszniców
– odpuść siłownięm saunę, czy basen na minimum 2-3 tygodnie, nawet do miesiąca (w zależności jak goi się tatuaż)
– przemywaj świeżą dziarkę i smaruj według zaleceń tatuatora
-chroń świeży tatuaż przed słońcem
– w razie watpliwości zawsze pytaj swojego tatuatora!

Jeśli nie jesteście do końca pewni jakie czynności należy wykonać, żeby zadbać o świeży tatuaż, odsyłamy do naszego artykułu, który możecie przeczytać tutaj!

Napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane

28.12.2022

Jak dbać o piercing?

Z dnia na dzień pisze do nas coraz więcej osób w sprawie piercingu, a to oznacza, że rośnie Wasza świadomość związana z przekłuciami – ogromnie cieszy nas ten fakt! Jeszcze kilka lat temu piercing był trochę w podziemiu, sporo osób...

Czytaj dalej

29.05.2023

Tatuaże zwierzęta

Zwierzęta to bardzo częsty motyw, który jest wykorzystywany w sztuce tatuażu. Można zrobić z niego użytek na wiele sposobów. Jedni chcą wyrazić siebie poprzez wydzieranie wilka, lwa, czy niedźwiedzia. Inni chcą uwiecznić swojego ukochanego pupila i już na zawsze mieć...

Czytaj dalej