Unnamed

Jak dbać o tatuaż?

15 maja, 2023

Jak dbać o tatuaż? – to jedno z częściej pojawiających się pytań w sieci. Proces gojenia tatuażu to bardzo ważna kwestia, dlatego warto czerpać wiedzę na ten temat ze sprawdzonych źródeł. Po pierwsze wszystkie informacje i wskazówki powinien przekazać Wam tatuator. Po każdej sesji w naszym studio szczegółowo omawiamy krok po kroku jak powinniście dbać o swoją dziarkę, jakie kosmetyki stosować, a czego kategorycznie nie używać i nie robić. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość spora dawka wiedzy, dlatego na wszelki wypadek każdy z Was dostaje specjalnie przygotowaną ulotkę z opisem całego procesu. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji i zawsze możecie do nas napisać lub zadzwonić.
Pod spodem zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat procesu gojenia tatuażu. Miłej lektury.

Produkty potrzebne do pielęgnacji tatuażu:

● mydło antybakteryjne bez sztucznych barwników, hipoalergiczne: polecamy mydło w płynie „Biały Jeleń” lub łagodny płyn do higieny intymnej,
● przezroczysta folia spożywcza, oddychająca,
● maść do gojenia skóry podrażnionej: polecamy maść NEBA, którą bez problemu możecie zakupić u nas w studio,
● ręcznik papierowy.

 

Czynności, o których musisz pamiętać po wykonanym tatuażu:

● Po wykonanym tatuażu może wystąpić gorączka lub stan podgorączkowy. Nie przestrasz się, to normalne. Zażyj paracetamol lub ibuprofen (jeśli nie masz uczulenia). Nie stosuj aspiryny i innych leków rozrzedzających krew.
● Na świeżą dziarkę tatuator zakłada folię lub second skina , zdejmij ją po 3-4 godzinach lub jeżeli jest to second skin – po 2-3 dniach.
● Przemywaj tatuaż co 3-4 godziny pod letnią wodą używając środków, które zostały wymienione wyżej. Pamiętaj o tym aby zawsze umyć ręce przed dotknięciem tatuażu.
● Osuszaj tatuaż ręcznikiem papierowym oklepując miejsce. Nie pocieraj! Jeżeli masz więcej czasu po umyciu pozwól mu pooddychać 10-15 minut.
● Smaruj bardzo cienką warstwą maści, która ma się wchłonąć w skórę a nie znajdować się na niej.
● Jeśli masz możliwość, pozostaw tatuaż odkryty, pilnując żeby cały czas był nawilżony. Folii użyj w przypadku gdy np. kładziesz się spać lub wychodzisz z domu. Tatuaż nie może być zbyt długo pod folią, ponieważ może się odparzyć. Używaj jej tylko przez 2-3 dni, a przez kolejne 7-10 tylko przemywaj i smaruj.
● Po 3-5 dniach zacznie schodzić martwy naskórek, możesz wtedy odczuwać swędzenie. Pod żadnym pozorem nie drap się.
● Przez pierwszych 5 dni po wykonaniu tatuażu nie można pić alkoholu oraz obciążać organizmu znacznym wysiłkiem fizycznym.
● Świeżego tatuażu nie można odmaczać. Przez kolejny miesiąc zrezygnuj z długotrwałych kąpieli, korzystania z sauny, solarium, basenu oraz siłowni.
● W trakcie gojenia nie wystawiaj tatuażu na działanie promieni słonecznych, a po zagojeniu korzystaj z filtra 50 SPF.

Pamiętaj każdy tatuaż goi się inaczej. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało pisz lub dzwoń do nas!

Napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane

27.12.2022

Tatuaże handpoke

Tatuaże wykonywane metodą handpoke to swego rodzaju powrót do korzeni. Jest to technika dzięki, której tatuaż wykonujemy bez użycia maszynki, tylko za pomocą igły i tuszu. Dostajemy sporo zapytań o tego rodzaju dziarki. Jak wykonuje się tatuaże hanpokiem? Czy zajmujemy...

Czytaj dalej