Unnamed

Jak dbać o tatuaż?

15 maja, 2023

Jak dbać o tatuaż? – to jedno z częściej pojawiających się pytań w sieci. Proces gojenia tatuażu to bardzo ważna kwestia, dlatego warto czerpać wiedzę na ten temat ze sprawdzonych źródeł. Po pierwsze wszystkie informacje i wskazówki powinien przekazać Wam tatuator. Po każdej sesji w naszym studio szczegółowo omawiamy krok po kroku jak powinniście dbać o swoją dziarkę, jakie kosmetyki stosować, a czego kategorycznie nie używać i nie robić. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość spora dawka wiedzy, dlatego na wszelki wypadek każdy z Was dostaje specjalnie przygotowaną ulotkę z opisem całego procesu. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji i zawsze możecie do nas napisać lub zadzwonić.
Pod spodem zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat procesu gojenia tatuażu. Miłej lektury.

Produkty potrzebne do pielęgnacji tatuażu:

● mydło antybakteryjne bez sztucznych barwników, hipoalergiczne: polecamy mydło w płynie „Biały Jeleń” lub łagodny płyn do higieny intymnej,
● przezroczysta folia spożywcza, oddychająca,
● maść do gojenia skóry podrażnionej: polecamy maść NEBA, którą bez problemu możecie zakupić u nas w studio,
● ręcznik papierowy.

 

Czynności, o których musisz pamiętać po wykonanym tatuażu:

● Po wykonanym tatuażu może wystąpić gorączka lub stan podgorączkowy. Nie przestrasz się, to normalne. Zażyj paracetamol lub ibuprofen (jeśli nie masz uczulenia). Nie stosuj aspiryny i innych leków rozrzedzających krew.
● Na świeżą dziarkę tatuator zakłada folię lub second skina , zdejmij ją po 3-4 godzinach lub jeżeli jest to second skin – po 2-3 dniach.
● Przemywaj tatuaż co 3-4 godziny pod letnią wodą używając środków, które zostały wymienione wyżej. Pamiętaj o tym aby zawsze umyć ręce przed dotknięciem tatuażu.
● Osuszaj tatuaż ręcznikiem papierowym oklepując miejsce. Nie pocieraj! Jeżeli masz więcej czasu po umyciu pozwól mu pooddychać 10-15 minut.
● Smaruj bardzo cienką warstwą maści, która ma się wchłonąć w skórę a nie znajdować się na niej.
● Jeśli masz możliwość, pozostaw tatuaż odkryty, pilnując żeby cały czas był nawilżony. Folii użyj w przypadku gdy np. kładziesz się spać lub wychodzisz z domu. Tatuaż nie może być zbyt długo pod folią, ponieważ może się odparzyć. Używaj jej tylko przez 2-3 dni, a przez kolejne 7-10 tylko przemywaj i smaruj.
● Po 3-5 dniach zacznie schodzić martwy naskórek, możesz wtedy odczuwać swędzenie. Pod żadnym pozorem nie drap się.
● Przez pierwszych 5 dni po wykonaniu tatuażu nie można pić alkoholu oraz obciążać organizmu znacznym wysiłkiem fizycznym.
● Świeżego tatuażu nie można odmaczać. Przez kolejny miesiąc zrezygnuj z długotrwałych kąpieli, korzystania z sauny, solarium, basenu oraz siłowni.
● W trakcie gojenia nie wystawiaj tatuażu na działanie promieni słonecznych, a po zagojeniu korzystaj z filtra 50 SPF.

Pamiętaj każdy tatuaż goi się inaczej. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało pisz lub dzwoń do nas!

Napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane