Img 8299

Tatuaż na dłoni i palcach

09 lutego, 2024

Dostajemy ostatnio sporo zapytań o tatuaże na dłoni i palcach. Postanowiliśmy wyjść na przeciw i zrobić na ten temat osobny wpis oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy tatuaże w takich widocznych miejscach jakimi są dłonie, czy też wspomniane palce budzą jeszcze kontrowersje? Chyba zła opinia na ten temat odeszła już dawno do lamusa. Dzisiaj raczej nikogo już ni dziwi wydziarna dłoń i nie ma to żadnego związku z konkretną grupą społeczną. Tatuaże w mocno transparentnych miejscach ma już każdy, młodszy, starszy, prawnik, Pani z Żabki, lekarz, czy nauczyciel. Stały się one powszechnym trendem i nikt za nie nie dyskryminuje. Ok to jak mamy omówioną już kwestię akceptacji społecznej to przejdźmy do tego co naprawdę powinno się o nich wiedzieć. 

Tatuaże na palcach

Postanowiliśmy poświęcić im osobny wątek, ponieważ sporo osób decyduje się na dziarki właśnie w tym miejscu. Zanim jednak zapiszecie się na tak zwany finger tattoo, należy zapoznać się z kilkoma aspektami technicznymi. Po pierwsze, nie każdy tatuaż da się wykonać na palcach. Dostajemy sporo screenów z internetu, na których widnieje tatuaż głowy lwa na palcu wskazującym. Od razu mówimy, że to fake i nie ma możliwości zrobienia takiej dziarki. Zwykle na palcach wykonuje się napisy, pierścionki, różnego rodzaju ornamenty, motywy florystyczne, generalnie drobne elementy, które po prostu się na nich zmieszczą. Drugą rzeczą, która jest bardzo ważna to trwałość. Nasze dłonie cały czas narażone są na ciągły ruch, otarcia, uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tatuaże w tym miejscu często wycierają się, wymagają dobitki i po czasie zawsze będą wyglądały gorzej niż te, przykładowo, na przedramieniu. No i ostatnia, bardzo ważna sprawa to proces gojenia. Z uwagi na ciągłą styczność palców z ciałami trzecimi i ryzyko uszkodzeń mechanicznych szczególną uwagę należy zwrócić podczas gojenia. Nie odpuszczać tego tematu i absolutnie stosować się do wszyskich wytycznych podanych przez tatuatora.

Reasumując, jeśli decydujecie się na tatuaże na palcach to pomysł musi być realny i wielkościowo dopasowany do miejsca. W większości przypadków musicie spodziewać się dobitki. Przestrzegać zaleceń tatuatora odnośnie gojenia. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, czasami zapraszamy Was na konsultacje w celu omówienia pomysłu i wyjaśnienia wszystkich za i przeciw. Poza tym dziarki na placach wyglądają super i często fajnie podkreślają stylówkę Poniżej możecie sprawdzić kilka naszych ostatnich realizacji.

Img 20210528 151125 1 Original Img 1155 Img 7173 Img 0981

Tatuaże na dłoniach

Płynnie przechodzimy do tematu dłoni. Najcześciej tatuuje się jej zewnętrzną część i jej poświęcimy tutaj więcej uwagi. Jest to zdecydowanie większa powierzchnia niż w przypadku palców. Mamy więcej możliwości, nie jesteśmy już, aż tak bardzo ograniczeni. Wytatuowane dłonie wyglądają świetnie i coraz więcej osób decyduje się na tatuaż w tym miejscu. Ale tak jak w przypadku palców ważne, aby pamiętać o kilku aspektach technicznych, niektóre z nich są tożsame do tego co napisaliśmy powyżej. Motywy florystyczne, zwierzęce, portrety tutaj wachlarz jest dość szeroki, a co wybrać zależy już właściwie od Was. Bardzo często przy projektowaniu rękawa okazuje się, że super będzie powiększyć dziarkę właśnie o dłoń i wyglada to epicko. Zanim jednak zdecydujecie się na taki tatuaż to pamiętajcie, że dłoń tak samo jak palce jest narażona na różne uszkodzenia mechaniczne i trzeba pamiętać, aby dbać o nią podczas procesu gojenia. W zależności jaki zawód wykonujecie, może okazać się, że będziecie potrzebowali kilku dni wolnego po tatuażu. Koniecznie nie olewajcie zaleceń tatuatora, jest to niezwykle ważne. No i pamiętajcie, że cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji i towarzyszymy Wam od momentu decyzji o tatuażu, przez konsultacje i porady, aż po samo wykonanie i kontrolę nad gojeniem. Zobaczcie co ostatnio działaliśmy na dłoni.

Img 8483 Img 8299 Img 8030 Img 6090 1666029642518

Jeśli jesteś zainteresowany tatuażem lub piercingiem w naszym studio, czekamy na Twoją wiadomość. Doradzimy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane