tatuaż wilk znaczenie, symbolika

Tatuaż wilk – symbolika, znaczenie, zdjęcia

20 czerwca, 2024

Tatuaże towarzyszą nam od zarania dziejów. Jeszcze przed naszą erą ludzie tatuowali się. Miało to wtedy wydźwięk symboliczny. Tatuaż oznaczał na przykład przynależność do danego plemienia, czy świadczył o statusie społecznym. Czy dzisiejszy tatuaż musi nieść za sobą jakiś przekaz? Czy każda dziara wykonana w teraźniejszych czasach musi coś oznaczać? Oczywiście, że nie. W takim razie, czy obecne dzieła na skórze coś manifestują? Bardzo często tak. Dzisiaj właśnie skupimy się na jednym z takich motywów, który ma drugie dno i nie jest tylko ozdobą. Tatuaż wilk to temat, na którym skupimy się w tym wpisie. 

Tatuaż wilk symbolika

wilk przykład tatuażuZacznijmy od początku. Wilk to drapieżny ssak, który zamieszkuje dzikie lasy, równiny, posiadający cechy przywódcze oraz terytorialne. Jest symbolem między innymi siły, niezależności, wolności oraz odwagi. No i właśnie warto tutaj postawić pytanie, czy nie są to cechy pożądane również przez nas, ludzi? Czy nie dążymy do tego, żeby być wolny, silnym oraz odważnym? Z naszych obserwacji wynika, że osoby, które decydują się na wykonanie tatuażu wilka prezentują lub chcą prezentować właśnie te cechy. Taki tatuaż dodaje odwagi, pewności siebie, jest czymś w rodzaju amuletu, który nas chroni, ale również pokazuje, że możemy być silni i mierzyć się przeciwnościami losu. Jest wiele pięknych rzeczy w świecie, ale na pewno do jednej z nich należy majestatyczny, niezależny wilk wśród natury – przywódca.

Co oznacza tatuaż wilk 

W poprzednim akapicie ustaliliśmy już, że wilk reprezentuje pożądane przez nas cechy. Ale dlaczego ktoś wybiera właśnie ten motyw? W naszej karierze wykonaliśmy sporo tatuaży, w których przewija się ten dziki przedstawiciel ssaków. Na pewno nie możemy powiedzieć jakie znaczenie ma tatuaż z wilkiem dla każdego z osobna, bo to jest indywidualna kwestia. Natomiast możemy napisać o swoich obserwacjach, które jako tatuatorzy, czy managerowie studia zauważamy. Klienci, którzy decydują się na dziarkę z wilkiem często mają wspólny mianownik i jest nim historia. Nierzadko w życiu tych właśnie osób wydarza się jakaś sytuacja, która wymaga odwagi, silnego charakteru oraz determinacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się to ciężkie, ale z pomocą przychodzą symbole. Dają odwagę, motywują do zmierzenia się z przeciwnościami, upamiętniają zwycięstwo. To jeden z głównych czynników, które przybliżają do wykonania tatuażu wilka.

Tatuaż wilk – wzory i inspiracje

Wilk to bardzo wdzięczny motyw do tatuowania. Bardzo lubimy go wykorzystywać w sowich pracach. Jedną rzeczą jest symbolika, która świetnie wpisuje się w tatuaż, ale druga to uniwersalizm i estetyka. To piękne zwierzę można ukazać właściwie w każdym stylu, realistycznym, graficznym, dotworkowym, neotradycyjnym, absolutnie każdym. Można wykorzystać go jako główny motyw albo akcent, który nada pazura naszej pracy. W świecie funkcjonuje również wiele inspiracji związanych z tym motywem, które w bardzo elegancki sposób możemy przenieść na skórę. Sprawdźcie poniżej kilka naszych ostatnich tatuaży wilków.

tatuaż wilk wzory tatuaż wilk motywy i zdjecia tatuaż wilk przykład Dscf8378 Copy tatuaż wilk na ręce tatuaż wilk obojczyk tatuaż wilk ramie tatuaż wilk przykład na ręce

Chodzi Ci po głowie jakiś pomysł na tatuaż? Zastanawiasz się jak to ugryźć? Napisz do nas lub wpadnij na niezobowiązującą kawę i darmowe konsultacje, a my bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Uporządkujemy Twoje myśli i zaprojektujemy wymarzony tatuaż. Nie ma głupich pytań, a my jesteśmy od tego, aby Ci pomóc.

napisz do nas

Wróć do bloga

Polecane

10.08.2023

Tatuaże kwiaty cz. 2

Lato w pełni, dlatego uznaliśmy, że warto wrócić do tematu tatuaży kwiatów. To one zaraz obok tatuaży zwierząt są najcześciej wybieranym motywem przez Was. Strasznie lubimy wykonywać tego typu dziarki. Tym bardziej, że wachlarz możliwości jest szeroki. Kwiaty zawsze dobrze...

Czytaj dalej