Zrzut Ekranu 2023 08 8 O 11.06.21

Jak przygotować się do tatuażu – prawidłowe odżywianie

08 sierpnia, 2023

Tatuaż stał się już praktycznie nieodzowną częścią życia wielu osób. Jak dobrze się zastanowicie to pewnie 7/10 osób, z grupy wiekowej 18-35, posiada przynajmniej jeden tatuaż. Pisaliśmy już artykuł o tym jak przygotować się do zrobienia swojego pierwszego i nie tylko pierwszego tatuażu. Ostatnio zauważyliśmy jednak, że bardzo mało jest informacji o tym jak prawidłowo odżywiać się przed jego wykonaniem oraz podczas procesu gojenia. Postanowiliśmy przybliżyć Wam troszkę ten temat.

Czy jedzenie przed sesją tatuażu jest ważne?

Zdecydowanie! Jest ono bardzo ważne, tak samo jak istotne jest to co jecie. Organizm podczas wykonywania tatuażu zostaje obciążony. Można to porównać trochę do treningu – wysiłku fizycznego. Aby mieć siłę trenować, należy dobrze się odżywiać. Posiłek przed sesją tatuażu, zawierający odpowiednią ilość węglowodanów, pomoże utrzymać stabilny poziom glukozy we krwi.
To istotne, ponieważ tatuaż to zwykle proces długotrwały. Niestabilny poziom cukru może prowadzić do osłabienia, zawrotów głowy i spadku koncentracji, a nawet do omdlenia.
Przygotowanie organizmu do tatuowania wymaga energii. Spożycie zdrowego, pełnowartościowego posiłku zapewni niezbędny jej zastrzyk, który pomoże utrzymać wydolność organizmu podczas sesji. Nawodnienie również ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i komfortu podczas sesji. Odpowiednie spożycie wody przed sesją oraz jej regularne picie w trakcie sesji zapewni nawodnienie skóry, co może wpłynąć na lepszy efekt końcowy tatuażu.

Zrzut Ekranu 2023 08 8 O 11.06.21 Zrzut Ekranu 2023 08 8 O 11.13.11 Zrzut Ekranu 2023 08 8 O 11.13.43

Jak prawidłowo odżywiać się podczas procesu tatuowania?

Pokarm obfity w składniki odżywcze. W zależności od długości sesji, warto mieć przy sobie zdrowe przekąski bogate w białko, witaminy i minerały. Orzechy, owoce, surowe warzywa lub kanapki z pełnoziarnistego chleba dostarczą organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Czekolada, a dokładniej kakao i cukier również dodadzą nam energii.

Unikajcie ciężkiego jedzenia. Podczas sesji tatuażu organizm skupia się na procesie gojenia i ochronie skóry. Ciężkie, tłuste jedzenie może spowolnić krążenie krwi i sprawić, że człowiek staje się ospały, a moc spada.

W trakcie sesji warto regularnie się nawadniać, pijąc wodę. To pomoże utrzymać elastyczność skóry, co może wpłynąć na precyzyjność wykonania tatuażu, a później na gojenie.

Prawidłowe żywienie przed sesją i w jej trakcie ma kluczowe znaczenie dla Twojego komfortu, skuteczności i zdrowia podczas wykonywania tatuażu oraz gojenia. Stabilny poziom glukozy, odpowiednia ilość energii, nawodnienie oraz dostarczenie organizmowi składników odżywczych to elementy, które mogą wpłynąć na rezultat końcowy i proces gojenia. Planując sesję tatuażu, warto pamiętać o tym, by zadbać o swoje ciało zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby uzyskać jak najlepsze efekty i uniknąć ewentualnych komplikacji. W skrócie, pamiętaj o posiłku przed jak i w trakcie sesji. Dobrze odżywiony organizm to zdrowy organizm.

Pamiętaj o tym, że zawsze możesz przynieść jedzenie do studia, posiadamy kuchnię, w której spokojnie odgrzejesz posiłek oraz lodówkę, w której możesz go przechować. Jeśli jednak nie masz czasu przygotować obiadu w domu, nic nie szkodzi, nasi managerowie zamówią go dla Ciebie.

napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane