Dscf8083

Piercing twarzy – rodzaje

04 września, 2023

W poprzednim artykule skupilismy sie na najpopularniejszych przekłuciach, które wykonujemy w uszach. Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejnym wpisem. Tym razem przygotowaliśmy sporą dawkę wiedzy na temat piercingu twarzy i jego rodzajach. Piercing twarzy, zaraz po uszach, jest najbardziej popularnym typem przekłuć. Stanowi on prawie 40% wszytskich zabiegów wykonywanych w naszy studio. Wydawałoby się, że częściej na tego typu zdobienia ciała decydują się kobiety, ale nic bardziej mylnego. Z naszego doświaczenia wiemy, że spora grupa mężczyzn również wybiera kolczyki na twarzy. Na szczęście nasze społeczeństwo z roku na rok rozwija się coraz bardziej i nikogo już nie dziwi kolczyk w nosie, czy wardze. Zdarzają się miejsca pracy, gdzie takowa forma zdobienia ciała jest jeszcze nie do końca mile widziana, ale zauważamy, że z biegeim lat zwiększa się t0lerancja i świadomość. Piercing jest dla wszytskich.

Nostril – przekłucie jedenej lub obu płatków nosa

Nostril zaraz obok Loba jest najpopulraniejszym rodzajem piercingu. Charakteryzuje się tym, że przekłuwany jest płatek nosa po prawej lub lewej stronie. Na świeże przekłucie zakładamy kolczyk z tytanu G-23 lub bioplastu. Pełne wygojenie nastepuje po około 3 miesiącach, wtedy możemy wymienić kolczyk na przykład na kółko lub podkówkę.
To przekłucie występuje również w wersji High-Nostril, przekłuwamy wtedy chrzastkę nosa, znajdującą się tuż pod kością nosową.

Img 0633 Img 0634 Img 0639 Img 0644 Img 0646 Img 0635

 

Septum – przekłucie ścianki nosa

Cieszy się ogromną popularnością zarówno wśrod kobiet jak i mężczyzn. Polega na przekłuciu ścianki nosa. Na świeży piercing zakładamy kolczyk z tytanu G-23 lub bioplastu. Pełne wygojenie następuje po około 3 miesiącach. Po tym okresie możmy wymienić biżuterię na inną. Na rynku występuje spory wybór ozdobnej biżuterii do tego typu przekłucia, co podnosi atrakcyjnośc Septum.

Img 0623 Img 0624 Img 0631 Img 0632 Img 0638 Img 0640 Img 0641 Img 0645

 

Bridge – przekłucie skóry na mostku nosa

Przekłucie jest wykonane u nasady nosa, poniżej linii brwi. Jest ono przekłuciem horyzontalnym. Na świeże przekłucie stosujemy biżuterię z tytanu G-23 lub bioplastu. Pełne wygojenie następuje po okresie około 3 miesięcy.
Można wykonać również  Vertical – Bridge i jak sama nazwa wskazuje jego ułożenie jest wertykalne (pionowe). Oba przekłucia wykonujemy po ukończeniu 18-tego roku życia.

Img 0629 Img 0649 Img 0650 Img 0651

 

Labret – dolne lub górne przekłucie wargi

Jest to przekłucie wargi w jego dolnej lub górnej części. Wyróżniamy: Central Labret –  piercing w środkowej części wargi,
Off Central Labret – przekłucie wargi poza jej środkiem, najczęsciej z boku, Verticla Labret – pionowy piercing wargi. Wszytskie te rodzaje przekłuć sa wykonywane u nas powyżej 18-tego roku życia. Całkowite wygojnie następuje po okresie około 3 miesiecy, wtedy możemy wymienić biżuterię na inną – ozdobną.

Img 0652 Img 0958 Img 6140 Img 0653

 

Eyebrow – kolczyk w brwi

Dokładnie jest to przekłucie łuku brwiowego. Wyróżniamy Standard Eybrow – prostopadłe przekłucie łuku brwiowego,
Horizontal Eyebrow – poziome przekłucie łuku brwiowego. Pełne wygojenie nastepuje po około 3 miesiącach i po tym okresie możemy wymienic bizuterię na ozdobną. Przekłucie wykonujemy osobom, które ukończyły 18 lat. Na zdjęciach poniżej znajdziecie kilka przykładowych przekłuć, wykonanych w naszym studio przez Lisownica Piercing oraz Koda Piercing.

Img 0627 Img 0629 Img 0648

 

Medusa – piercing górnej wargi

Jest to dokładnie centralne przekłucia zagłebienia, które znajduje się pomiedzy wargą a nosem, tak zwany łuk kupidyna.
Na świeże przekłucie zakładamy kolczyk z tytanu G-23 lub bioplastu. Medusa wykonujmy osobom, które osiągneły pełnoletność. Pełny okres wygojenia to około 3 miesiące i po jego zakończeniu możemy zastosować inną biżuterię ozdobną.

Img 0642 Img 0654

Jest jeszcze kilka rodzajów piercingu twarzy, ale tak jak napisaliśmy na poczatku artykułu. Zależy nam na skupieniu się na tych najpopulranijszych, które najbardziej Was interesują. Wszystkie zdjęcia, które możecie zobaczyć w tym wpisie to przykładowe przekłucie, które zostały wykonane przez nasze piercerki Karolinę i Dagmarę. Link do ich social mediów znajdziecie po kliknięciu tutaj: Lisownica Piercing oraz Koda Piercing. Na instagramach dziewczyn możecie sprawdzić więcej ich prac oraz być na bieżaco z tym co robią. Zachęcamy również do przeczytania naszych artykułów na temta jak dbać o piercing oraz rodzaje przekłuć uszu, które znajdziecie odpowiednio tutaj i tutaj. 

Jeśli interesuje Cię wykonanie piercingu w naszym studio lub chcesz zaczerpnąć porady, śmiało napisz do nas. Chętnie odpoiwemy na wszelkie pytanie, doradzimy i znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

napisz do nas!

 

Wróć do bloga

Polecane

15.05.2023

Jak dbać o tatuaż?

Jak dbać o tatuaż? – to jedno z częściej pojawiających się pytań w sieci. Proces gojenia tatuażu to bardzo ważna kwestia, dlatego warto czerpać wiedzę na ten temat ze sprawdzonych źródeł. Po pierwsze wszystkie informacje i wskazówki powinien przekazać Wam...

Czytaj dalej