Img 5847

Napisy, cytaty, sentencje w tatuażu

21 września, 2022

Napisy, cytaty oraz sentencje to w tatuażu cały czas bardzo popularny motyw. Tatuujemy imiona dzieci, drugich połówek, motta życiowe, czy ważne dla nas słowa. Generalnie jest to forma tatuażu, która w większości przypadków określa ważne dla nas wydarzenia, ale nie tylko! Napis często przybiera również charakter humorystyczny. 

 

Wielu z Was pisze do nas z pytaniem, czy wykonujemy napisy. Oczywiście! Ponieważ dobrze wykonany napis, estetyczny, przedstawiony w ładnej formie może być ekstra tatuażem. Kilka lat temu napisy były bardzo modne, jednak ich wykonanie daleko odbiegało od tego co jest dobrze zrobione i fajne. Dzisiaj ta forma mocno ewoluowała i napis też może być czymś super.
Wiele zależy od tego co chcecie zrobić, jak ma wyglądać, jaki font wybierzecie oraz w jakim miejscu dziarka ma się znaleźć.

Pamiętajcie, że dobór miejsca jest niezwykle ważny. Sporo osób decyduje się na delikatny napis na nadgarstku, palcach, czy bocznej części stopy. Zawsze odradzamy te miejsca, ponieważ są one mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i po roku nic już nie zobaczycie oprócz plamy. Drobna dziarka w tych miejscach praktycznie zawsze wiąże się z dobiciem po 3-4 miesiącach, co zawsze jest odpłatne w tym konkretnym przypadku – informujemy o tym za każdym razem przy zapisach.
Najczęściej proponujemy, aby zmienić miejsce, doradzamy, gdzie taki tatuaż będzie wyglądał lepiej i pozostanie z Wami na lata.

Drugą istotną kwestią jest fota, czyli popularnie nazywany czcionką. Tutaj zwykle odsyłamy Was do popularnych serwisów internetowych, gdzie owy font można znaleźć, zobaczyć jak Wasz napis będzie się prezentował. Jeśli jest taka potrzeba to również doradzamy i pomagamy wybrać odpowiedni.

Dochodzimy do trzeciej ważnej kwestii, a dokładnie do odpowiedzi na pytanie, co to ma być? Wiele osób zależy na uwiecznieniu imion dzieciaków, czy ukochanej osoby. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek to nie ma kłopotu. Natomiast przy drugim zawsze rodzi się pytanie, czy na pewno? Zawsze wtedy z Wami rozmawiamy, czy jesteście tego pewni, bo nie ma kłopotu jeśli macie np. 35 lat i jesteście 10 lat po ślubie. Gorzej jak dopiero skończyliście  18-stkę, macie pierwszą dziewczynę, a tatuaż ma być najlepiej na szyi. Wtedy prawdopodobnie nie zgodzimy się na jego wykonanie. Dlaczego? A no dlatego, że zakrywaliśmy już setki takich tatuaży, tzw. błędów młodości. trochę znamy życie i wiemy, że w wieku 18 lat, imię ukochanej/-go to zwykle słaba decyzja. Szkoda waszych pieniędzy, serio.

Bardzo fajnym pomysłem jest umieszczenie napisu przy jakimś innym motywie, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Img 20220906 163441 01                Img 20220610 123702 02                Img 20220603 133617 01

 

Img 6393 Img 6392 Img 5847 Img 5463 Img 6404 Img 6391Img 20220317 132241 1 01 Image3 Image2 2 Image1 2

 

Napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane