Img 2668

Rodzaje przekłuć – kolczyk w języku, piercing języka, standard tongue piercing

16 lutego, 2024

Wracamy do naszego cyklu dotyczącego rodzajów przekłuć. Piercing języka jest jednym z najpopularniejszych, które wykonujemy. Decyduje się na nie spora grupa osób. Są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zanim jednak przystąpicie do takiego zabiegu, powinniście wiedzieć kilka rzeczy, które ułatwią Wam decyzję i pozwolą przyswoić trochę wiedzy na ten temat. 

Co warto wiedzieć i na czym polega przekłucie języka?

Język to bardzo umięśniony i bogaty w zakończenia nerwowe narząd. Jego przekłucie należy wykonać tylko i wyłącznie w renomowanym studio u profesjonalnego oraz doświadczonego piercera. Nigdy nie należy robić tego na własną rękę, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia języka, nawet paraliżu.

Wyróżniamy kilka rodzajów przekłuć. Najpopularniejsze z nich to Standard Tounge Piercing, robi się je w centralnej części języka. Jeśli anatomia na to pozwala, można wykonać pionową kompozycję składającą się z więcej niż jednego przekłucia. Kolejny rodzaj to Venom Piercing, czyli dwa przekłucia po obu stronach języka, równolegle do siebie umiejscowione.

Zanim jednak przystąpimy do piercingu, przeprowadzamy szczegółowy wywiad zdrowotny, który pozwala nam ocenić, czy dane przekłucie można wykonać, czy też są co do tego przeciwskazania. Jeśli znalazłaś/eś się w miejscu gdzie taki wywiad z Tobą nie jest przeprowadzony, warto odmówić wykonania zabiegu. Pamiętajcie, że Wasze zdrowie jest najważniejsze.

Przekłucie języka można wykonać na dwa sposoby, za pomocą specjalnych, sterylnych szczypiec lub z tak zwanego freehandu. Czyli przy użyciu samej igły. Bardziej doświadczeni piercerzy wybierają tą drugą opcję, natomiast obie są jak najbardziej poprawne. Na świeże przekłucie stosujemy kolczyk typu sztanga, wykonany z tytanu, który jest neutralny i w żaden sposób nie ratuje z ludzkim organizmem.

Img 2652 Img 2668 Img 2632 Img 2634 Img 2641

Kolczyk w języku – proces gojenia

  • najważniejszym punktem podczas procesu gojenia jest stosowanie się do zaleceń piercerki/a,
  • język zaraz po przekłuciu mocno puchnie, jest to normalna reakcja organizmu, w złagodzeniu bólu oraz opuchlizny pomoże zimny napar z szałwii, który ma właściwości łagodzące i pomoże zniwelować dyskomfort,
  • bardzo ważnym aspektem jest higiena jamy ustanej, należy wymienić szczoteczkę do zębów na nową, zastosować płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu oraz zakupić łagodną pastę do zębów,
  • dieta rownież odgrywa istotną rolę, na czas gojenia trzeba odpuścić ostre i mocno doprawione potrawy oraz unikać gorących posiłków, dodatkowo nie spożywać kruszących się pokarmów takich jak ciastka, chipsy itp., zrezygnować z gumy do żucia,
  • jednym z ważnych aspektów podczas okresu rekonwalescencji jest rezygnacja z alkoholu, papierosów, pocałunków i sexu oralnego, nie pić wspólnie z jednej butelki lub kubka, unikniemy wtedy wymiany płynów ustrojowych, które przenoszą różne bakterie i choroby,
  • pamiętajcie, że kolczyk to nie jest zabawka i mimo tego, że cały czas kusi, żeby go dotknąć, nieustannie nim manewrować, ocierać nim o zęby to staramy się maksymalnie wykluczyć te czynności, pozwoli to uniknąć przedostanie się bakterii do kanału przekłucia oraz migracji.

Po zabiegu szczegółowo omawiamy proces gojenia, co należy i czego nie wolno robić w jego trakcie. Nasze piercerki bardzo zwracają uwagę na to, żeby stosować się do wszystkich zaleceń. Po około 2 tygodni, kiedy opuchlizna się zniweluje, prosimy Was o ponowną wizytę w celu wymiany kolczyka na krótszy. Czasami prosimy o jeszcze jedna kontrolę, ale jest to kwestia indywidualna. Pamiętajcie, że cały czas towarzyszymy Wam podczas okresy rekonwalescencji oraz po nim i zawsze możecie kierować do nas wszelkie pytania dotyczące piercingu.

Czekamy na Wasz wiadomości dotyczące nowych przekłuć, aby być na bieżąco wbijajcie na nasze social media, Szelma Wrocław, Koda Piercing, Lisownica Piercing. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania.

napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane