Unnamed 2

Tatuaż – portret realistyczny

08 września, 2022

Jedną z bardzo często wybieranych przez Was stylówek w tatuażu jest realistyczny portret. Bardzo nas to cieszy bo strasznie lubimy wykonywać tego typu prace. Artystą, który w naszym studio szczególnie lubuje się w portretach jest Patryk Friday. Z resztą sami możecie zobaczyć jego prace w dalszej części artykułu.

Jak to jest z tym portretem?

Portret w sztuce tatuażu to niezwykle precyzyjna robota. Wymaga ona od tatuatora sporego doświadczenia w tym temacie. Jeśli decydujecie się na wykonanie portretu, ale też jakiegokolwiek tatuażu, zweryfikujcie studio i artystę, do którego zamierzacie się udać. Wiem, piszemy to w zasadzie wszędzie, ale to niezwykle ważne, żeby wykonywać tatuaże w renomowanych i sprawdzonych studiach. W końcu kosztuje to niemałe pieniądze i będziecie chodzić z tym do końca życia. No dobra, pomatkowaliśmy, a teraz przejdźmy do konkretów.

Wykonujemy mnóstwo kolorowych, realistycznych portretów. Bardzo często są to postacie z bajek, filmów, gier komputerowych, ale również bliskie osoby, dziadkowie, babcie, rodzice, dzieciaki, nasi pupile, psy, koty, czy też inne zwierzaki. I jeśli chodzi o tą pierwszą grupę to nie ma większego problemu. Mówicie nam jaką postać chcielibyście wytatuować, wspólnie szukamy najlepszego zdjęcia, ujęcia filmowego etc. dobieramy rozmiar oraz miejsce i działamy. Bardziej skomplikowany proces zaczyna się wtedy, kiedy ma to być portret bliskich osób, czy Waszych zwierząt. Zdarza się, że ktoś chce upamiętnić zmarłą osobę lub zmarłego zwierzaka. Wtedy bardzo liczą się dobre zdjęcia. To mega istotny aspekt, ponieważ to na podstawie fotki, którą nam podeślecie lub pokażecie na konsultacjach, będziemy wykonywali portret. Im lepsze, dobrze doświetlone, wyraźne zdjęcie, tym zdecydowanie lepiej. Jeśli macie swojego ulubionego zwierzaka i jest taka możliwość to sami prosimy, żebyście z nim przyjechali (kochamy zwierzęta) i robimy mu odpowiednie foty.

Co z rozmiarem?

To dobre pytanie, bo budzi ono wiele wątpliwości. Spora część osób, która się do nas zgłasza pyta, czy na przykład możemy zrobić realistyczny portret ulubionego artysty, ale żeby miał „5 cm”. Pamiętajcie, że każdy wzór dopasowujemy do miejsca oraz stylistyka bardzo często wytycza nam jaki powinien mieć rozmiar. Jeśli decydujecie się na portret np. na udzie, przedramieniu, czy też łydce to uwierzcie nam, nie będzie on dobrze wyglądał w tak małym rozmiarze. Zaufajcie nam i pozwólcie doradzić sobie w tej kwestii. Wiemy, że teraz w sztuce tatuażu panuje moda na minimalizm, jak najcieńszą, delikatniejszą kreskę, ale nikt głośno nie mówi o tym jak ten tatuaż będzie wyglądał za 5-10 lat. Z reguły zasada jest taka, im większy portret tym lepszy, ale oczywiście istotne jest, żeby nie przesadzić i wykonać wzór w rozsądnej, realnej skali. Dlatego jeśli wybierzecie dobre, doświadczone studio, na pewno artysta pomoże Wam i doradzi w odpowiedni sposób.

Tymczasem zobaczcie kilka przykładów portretów, które wykonał nasz Patryk na przestrzeni swojej kariery. Więcej prac Fidaya możecie sprawdzić na jego IG: https://www.instagram.com/patryk.friday/ .

Unnamed 2 Img 5084 Img 5272 Img 6501 Img 6502 Img 6503 Img 6504 Img 6505 Img 6506 Img 6507 Img 6508 Img 6510 Img 6512

W razie pytań zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Napisz do nas!

 

Wróć do bloga

Polecane

08.02.2023

TATUAŻE KWIATY

Kwiaty w tatuażu to zdecydowanie jeden z bardziej chcianych i lubianych przez Was motywów. Osobiście kochamy wykonywać wszelkiego rodzaju botaniczne, czy florystyczne tatuaże. Daje nam to mnóstwo satysfakcji i frajdy. Często połączenie jakiegoś zwierzaka z kwiatami, czy dodanie jakiegoś drobnego...

Czytaj dalej