Paulina 1080x1350lew Po Popra

Tatuaż realistyczny – charakterystyka i wzory

11 czerwca, 2024

Tatuaże realistyczne, niezmiennie od wielu lat, cieszą się dużą popularnością. Nie ubywa miłośników właśnie tego stylu, a naszym zdaniem ma on swoich zwolenników w każdej grupie wiekowej. Realistyczne dziarki wykonują zarówno kobiety jak i mężczyźni.  Na pewno zauważyliśmy to, że tatuaż realistyczny ewoluuje na przestrzeni lat. Rozwinęła się technika, maszynki, farby, a co za tym idzie sama jakość wykonania. Motywy, które wybierają klienci z biegiem czasu rownież przeszły ewolucję, wynika to na pewno z kilku czynników, świadomość, upodobania oraz szeroko rozumiana moda. My bardzo lubimy wykonywać realistyczne tatuaże, bo z reguły są to duże formaty, w których można zawrzeć sporo szczegółów i kolokwialnie mówiąc, wyżyć się artystycznie. Miedzy innymi dlatego postanowiliśmy napisać szerzej na ten temat.

Co to jest ten tatuaż realistyczny?

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na to pytanie w kilku prostych zdaniach, jest to jak najbardziej precyzyjne odwzorowanie rzeczywistego elementu na skórze. Może to być na przykład wilk, pies, lew, ale popularnymi motywami są również samochody, krajobrazy, portrety ludzi czy jakieś inne przedmioty lub nawet scena filmowa. Motywów jest tyle ile mamy wyobraźni. Jednak najistotniejsze jest to, aby tatuaż jak najbardziej odzwierciedlał to co mamy w rzeczywistości. Decydując się na tatuaż realistyczny ważna jest inspiracja. Dla przykładu jeśli ma to być portret Waszego ukochanego pieska to istotne jest wyraźne, jak najlepsze zdjęcie. Wynika to z faktu, że im większa fotka tym więcej szczegółów jest widocznych, a Wy przecież chcecie jak najwierniej odzwierciedlić Waszego ukochanego pupila. Wyróżniamy dwa typy realizmu ze względu na kolor, realizm czarno-szary oraz realizm kolorowy.

Realizm czarno-szary

Do jego wykonania używa się zwykle 3 farb w różnych odcieniach czarnej, szarej oraz białej dla uzyskania większej głębi i kontrastów. Ten typ tatuażu można porównać trochę do czarno-białych zdjęć z dawnych lat. Ma on swój urok i klienci bardzo często decydują się na tatuaż bez użycia większej ilości kolorów. Pod spodem zobaczcie kilka przykładów.

9tat01 Paulina Auto 1080x1350 Img 9799 6tat01 5tat01 8tat01 12tat01 7tat01 10tat01

Realizm kolorowy

Tutaj jak sama nazwa wskazuje, poza wyżej wymienionymi odcieniami, wkraczają rownież inne, te bardziej jaskrawe i zbliżone do otaczającego nas świata. Realizm kolorowy wymaga na pewno trochę więcej pracy i często przez to tatuaże robi się dłużej i wymaga to większej ilości sesji. Natomiast dzięki wykorzystaniu kolorów prac staje się ciekawsza, bardziej nasycona i jesteśmy w stanie dokładniej przenieść Waszą inspirację na skórę.

Img 9704 Medusa 1350x1080medusa 1tat01 Paulina 1080x1350lew Po Popra 4 5leszy 4 5feniks

Cover up – pozbywamy się starych tatuaży

Styl realistyczny świetnie nadaje się również przy wykonywaniu coverów, czyli zakrywaniu starych, niechcianych tatuaży. Jest to wdzięczna technika, ponieważ tatuaże realistyczne zwykle są większe i można dopasować odpowiedni motyw pod stary tatuaż. Wykorzystanie wielu kolorów pozwala na zgubienie lub całkowite zakrycie niechcianej dziarki. Dzięki temu, że decydujecie się na zakrycie starego tatuażu motywem realistycznym, możecie często uniknąć wizyty na laserze, a co za tym idzie, zaoszczędzić pieniądze.  Znacznie łatwiej wykonuje się cover tatuażem realistycznym niż na przykład graficznym, czy dotworkiem. Ale należy pamiętać, że to oczywiście mocno indywidualna kwestia. Pod spodem możecie sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

Paulina 1080x1350kwiat Cover Paulina 1080x1350pod Cover Paulina 1080x1350cover Up Paulina 1080x1350napis Do Zak

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł lub myślisz o tatuażu realistycznym to zapraszamy na konsultacje do naszego studia lub po prostu pisz na maila szelmawroclaw@gmail.com lub wbijaj na IG oraz FB. Cały czas jesteśmy do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz rozwiejemy wątpliwości.

napisz do nas

 

 

Wróć do bloga

Polecane

15.05.2023

Jak dbać o tatuaż?

Jak dbać o tatuaż? – to jedno z częściej pojawiających się pytań w sieci. Proces gojenia tatuażu to bardzo ważna kwestia, dlatego warto czerpać wiedzę na ten temat ze sprawdzonych źródeł. Po pierwsze wszystkie informacje i wskazówki powinien przekazać Wam...

Czytaj dalej