Img 20230721 122324 270

Tatuaż ze zdjęcia

21 września, 2023

Tatuaże ze zdjęcia, czy też tatuaże inspirowane zdjęciem to ostatnio dość popularny temat. Zacznijmy o tego, że posiadacze tatuaży dzielą się na dwie grupy. W mocny uproszczeniu, na takich, którzy tatuują się dla samego tatuowania. Sztukę tatuażu traktują bardziej jako formę ozdoby i nie dorabiają do każdego dzieła na swojej skórze jakiejś specjalnej historii. Cieszą się po prostu z następnej pięknej rzeczy, która właśnie wylądowała na ich ciele. Jest też druga grupa, która tatuaż traktuje zdecydowanie poważniej. Każdy kolejny wzór wykonany na skórze to swego rodzaju amulet, który niesie za sobą jakąś historię. Wszystko jest mocno przemyślane i ma znaczenie. Przypomina o ważnych osobach lub jakiś istotnych sytuacjach. Stanowi pamiątkę, daje świadectwo wiary lub pozwala zmotywować się do różnych działań. Zarówno pierwsza jak i druga grupa ma racje. Wszystko zależy od podejścia i charakteru. My jednak w tym wpisie skupimy się zdecydowanie na tej drugiej. 

Co istotne, nie wspomnieliśmy o tym na początku, mówiąc o tatuażach ze zdjęcia, nie mamy tutaj na myśli na przykład realistycznych tatuaży, które 1:1 odzwierciedlają zdjęcia np. naszych pupili, o tym napiszemy w osobnym artykule. Sporo osób decyduje się na tatuaż inspirowany zdjęciem, ale zależy mu na czymś delikatnym. Czymś co będzie raczej akcentować osobę, sytuację lub wspomnienie, które chce uwiecznić. Idealnymi technikami do tego typu zabiegu jest lineart i mikrorealizm.
Obie te formy świetnie mogą przedstawić zamierzony efekt i nie zdominować naszego wyglądu. Bo przecież nie zależy nam, żeby ten tatuaż krzyczał, tylko jednocześnie wyraził to co chcemy i przedstawiał pamiątkę jakiegoś ważnego wydarzenie lub wspomnienie bliskich, czy pupila.

Osobą, która specjalizuje się w tego typu pracach jest u nas Dagmara. Jej tatuaże charakteryzują się niezwykłą precyzją i dbałością o każdy szczegół. Przyjrzyjcie się jak czysta jest każda linia, którą stawia na skórze, miło się na to patrzy. Więcej prac Dagi możecie sprawdzić w galerii na naszej stronie, do której link znajdziecie po kliknięciu tutaj lub na Instagramie Koda Tattoo. Tymczasem pod spodem prezentujemy Wam kilka ostatnich tzw. tatuaży ze zdjęcia, czy też tatuaży inspirowanych zdjęciem, wykonanych przez Kodę.

Img 20230527 111414 315 Img 20230721 122324 270 Psx 20230726 155112 Psx 20230726 155249 Psx 20230726 155456 Img 6975

W zakładce artyści możecie przejrzeć również prace wydziarane przez innych tatuatorów, którzy specjalizują się w odrębnej stylistyce. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem tatuażu, nie wiesz jak wygląda cały proces od zapisu do wykonania,  możesz do nas wysłać wiadomość, zadzwonić i umówić się na konsultacje lub po prostu wpaść na kawę i porozmawiać. Odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy oraz razem stworzymy wspaniałą dziarkę, którą będziesz cieszyć się do końca życia.

napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane