Dscf8136

Piercing uszu – rodzaje

10 sierpnia, 2023

Piercing towarzyszy nam od zawsze. Moglibyśmy sporo napisać o tym skąd się wziął, dlaczego i od kiedy, ale w tym artykule chcemy skupić się na teraźniejszości. Bo to ona właśnie najbardziej nas teraz interesuje. Wraz z upływem czasu zauważamy coraz bardziej rosnącą popularność piercingu. Wraz ze wzrostem popularności, rośnie również świadomość, co niezmiernie nas cieszy. Na szczęście prawie skończyła się już era przekłuwania pistoletem u kosmetyczki, czy robieniem tego na własną rękę. Jeśli nie chcecie zrobić sobie krzywdy, wybierzcie mądrze i udajcie się do profesjonalistów. Jest wiele rzetelnych salonów piercingu w naszym mieście, wybór jest naprawdę spory. Zawsze sprawdźcie wcześniej osobę, która ma wykonać Wam zabieg, przeczytajcie komentarze na temat miejsca, w którym pracuje oraz na temat jej samej. 
Ten wpis nie będzie jednak poświęcony bezpieczeństwu wykonywania zabiegów piercingu. Natomiast jest to sprawa bardzo ważna, wręcz elementarna i nie mogliśmy o niej nie wspomnieć. Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam nieco wiedzę na temat rodzajów piercingu, dokładniej poruszymy temat najpopularniejszych rodzajów piercingu uszu. Zapraszamy do lektury.

Lobe – przekłucie płatka ucha

Jest to najprostszy i najbardziej podstawowy rodzaj przekłucia ucha. Najcześciej wykonuje się je w centralnej części płatka, aczkolwiek popularne jest też wykonanie na przykład trzech takich przekłuć dookoła jego środka. Labret, bo to on zakładany jest na świeże przekłucie, wykonany jest z tytanu G-23, a jego rozmiar dopasowujemy do anatomii ciała. Po okresie pełnego wygojenia, czyli około 3 miesięcy, można wymienić go na kółko, sztangi lub podkowę. Lobe może występować też w postaci przekłucia górnej części płatka ucha, wtedy nazywamy go Upper lobe.

Img 0490 Img 0504 Img 0503 Img 0502 Img 0501 Img 0505 Img 0506

 

Helix – przekłucie górnej części ucha

Wykonuje się go w górnej części ucha, wzdłuż naturalnego zawinięcia. Podobnie jak przy lobach, na świeże przekłucie zakładamy labret z tytanu G-23, rozmiar dopasowujemy do anatomii. Helix występuje również w formie zwanej Forward helix, przekłuwa się wtedy obrąbek ucha, czyli tą część bliżej twarzy. Labret można wymienić na inny kolczyk po pełnym wygojeniu, które następuje po upływie około 6 miesięcy. To przekłucie jest narażone na ziarninę, która objawia się naroślą w obrębie przekłucia.

Img 0493  Img 0495 Img 0496 Img 0508 Img D9b0af9a75f0 1 Img 0498 Img 0513

 

Daith – przekłucie wewnątrz ucha w jego najgłębszej części

Przekłucie odnogi obrąbka ucha. Na świeże przekłucie stosujemy biżuterię typu banan lub kółko wykonaną z tytanu G-23 i dopasowanym rozmiarze. Ze względu na anatomię ucha, nie każdy może mieć wykonany ten rodzaj piercingu. Przekłucie narażone jest na wystąpienie ziarniny.

Img 0510 Img 0511 Img 0512  Img 0514

 

Industrial – dwa przekłucia, w górnej części ucha, połączone jedną sztangą

To dwie dziurki wykonane podczas jednego zabiegu, połączone ze sobą sztangą. Industrial wykonuje się poprzez dwa poziome lub pionowe (Vertical industrial) przekłucia idące od guzka Darwina w stronę obrębka ucha. Na świeże przekłucie stosujemy kolczyk typu sztanga, wykonany z tytanu G-23, rozmiar dostosowany do anatomii. Przekłucie narażone jest na ziarninę, czyli przerost tkanki (charakterystyczne narośl w obrębie przekłucia).

Img 0515 Img 0516 Img 0517

 

Tragus – przekłucie małego, wypukłego fragmentu ucha blisko twarzy

Przekłucie skrawka ucha, czyli malutkiej, wystającej chrząstki, która znajduje się najbliżej twarzy. Zwykle wykonuje się je w jego centralnej części, ale ze względu na anatomie i estetykę, możliwe jest inne umiejscowienie. Na świeże prokłucie stosujemy biżuterię typu labret, wykonaną z tytanu G-23, która jest dopasowana rozmiarem. Po pełnym wygojeniu można stosować dowolny kształt kolczyka, zwykle jest to kółka albo podkowa. Tutaj również nie wszyscy mogą posiadać ten rodzaj piercingu, ze względu na anatomię. Przekłucie jest narażone na ziarninę.

Img 0521 Img 0522 Img 0518 Img 0519 Img 0520 Img 0523

Wyróżniamy jeszcze sporo rodzajów piercingu w uchu, miedzy innymi Conch, Snug, Ragnar, Ufo, czy Orbital. W kolejnej części artykułu na pewno poruszymy ich tematykę. Natomiast teraz zależało nam, aby skupić się na najbardziej popularnych. Jeśli macie jakieś pytania w sprawie piercingu, wbijajcie do studia na konsultacje lub piszcie do nas wiadomości.
Nasze piercerki Koda Piercing oraz Lisownica Piercing bardzo chętnie Wam doradzą. Możecie pisać również bezpośrednio do nich. Sprawdźcie również nasz wpis na jak dbać o piercing.

napisz do nas!

Wróć do bloga

Polecane

31.07.2023

Tatuaże męskie na nogę

Ostatnio sporą część naszych artykułów poświęciliśmy kobietom, tym razem czas napisać coś o tatuażach dla mężczyzn. A dokładniej o tatuażach męskich na nogę. Patrząc po wiadomościach, które od Was otrzymujemy, wielu z Was...

Czytaj dalej