Rodzaje piercingu – Septum

10 października, 2023

Septum to jedno z najpopularniejszych przekłuć w nosie. Jest ono tak samo chciane i lubiane zarówno w gronie kobiet jak i mężczyzn. Pisaliśmy już w naszych poprzednich artykułach dotyczących przekłuć, że piercing nie ma płci. Każdy ma prawo do ozdobienia sobie ciała w ten sposób. Co więcej świetnie podkreśla urodę u każdego. Dzisiejsze sklepy z biżuterią pękają w szwach od różnego rodzaju kolczyków, jedne są bardziej subtelne inne zdecydowanie mocniej zwracają uwagę. 

Czym jest Septum?

Septum to przekłucie w miejscu zwanym sweet spot. Na świeże przekłucie zakładamy kolczyk wykonany z tytanu G-23. Ze względu na swoje właściwości jest najbardziej polecanym materiałem, nadającym się do założenia na dopiero co wykonany piercing. Na przekłute miejsce stosuje się podkowy, ponieważ ich kształt pozwala utrzymać największą stabilność w kanale przekłucia. Niektórzy dopuszczają założenie kółka lub banana do świeżego przekłucia. Okres gojenia septym to około 3-4 miesiące.

Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0623 Img 0624 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0629 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0631 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0632

Septum – jak wygląda zabieg?

Każde przekłucie musi być wykonane sterylną, jednorazową igłą, która jest wyciągnięta przy kliencie z opakowania. Zabieg odbywa się na jednorazowym, zdezynfekowanym stanowisku, a piercer używa jałowych rękawic, aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko. Miejsce przekłucia jest również zdezynfekowane. Septum można wykonać za pomocą dwóch technik. Przy pomocy specjalnych kleszczy albo z tak zwanego freehandu. Jedna i druga opcja jest jak najbardziej dopuszczalna. Tutaj wszystko zależy od upodobań oraz doświadczenia piercera. Po wykonanym zabiegu piercer przekazuje szczegółowe informacje na temat pielęgnacji oraz gojenia. Wręcza również specjalnie przygotowaną instrukcję, którą możecie zabrać do domu i w razie potrzeby przypomnieć sobie w każdej chwili wszystkie zasady. Bardzo ważne jest, abyście po około 3 tygodniach pojawili się na kontroli. Możemy wtedy sprawdzić, czy wszystko poprawnie przebiega i nie trzeba interweniować.

Pamiętajcie o tym, że piercer jest troszkę jak lekarz. Otacza Was opieką podczas całego procesu gojenia. Jeśli macie wątpliwości, nie róbcie nic na własną rękę. Piszcie od razu do studia albo bezpośrednio do osoby wykonującej piercing. Jesteśmy od tego, żeby Wam pomóc i przejść przez cały ten czas bez komplikacji.

Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0638 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0640 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0641 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0649 Rodzaje piercingu - Septum 16 kwietnia, 2024 - IMG 0653

Proces gojenia – ogólne informacje

Kilka podstawowych zasad gojenia oraz pielęgnacji piercingu umieściliśmy poniżej. Szczegółowy proces omówiliśmy w poprzednim artykule, który znajdziesz po kliknięciu tutaj.

  • zawsze dokładnie myj ręce przed dotknięciem kolczyka
  • w trakcie procesu gojenia nie wymieniaj koczyka na własną rękę
  • do pielęgnacji będzie Ci potrzebna woda morska lub srebro koloidalne
  • 2-3 razy dziennie czyść kolczyk jałowym gazikiem, nasączonym jednym z powyższych płynów
  • na opuchliznę możesz stosować napary kory dębu , rumianku lub szałwii (skonsultuj z piercerem)
  • w trakcie gojenia unikaj dotykania nowej ozdoby, nakładania innych kosmetyków niż te wskazane przez piercera, podrażnień mechanicznych
  • nie korzystaj z basenów, sauny i solariów przez minimum 5 tygodni
  • zrezygnuj z używek i alkoholu na okres minimum 2 tygodni
  • nie stosuj substancji rozrzedzających krew
  • wszelkie wątpliwości konsultuj z piercerem, nie działaj na własną rękę

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące piercingu albo tatuażu to cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji. Pracujemy od poniedziałku do soboty i w tych dniach możecie wpaść na pyszną kawę i odbyć bezpłatne konsultacje. Pamiętajcie, aby wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem
+48 791918583 lub mailowo szelmawroclaw@gmail.com. Jesteśmy również do Waszej dyspozycji na naszym IG oraz FB. Do zobaczenia.

napisz do nas!

 

Wróć do bloga

Polecane